Ashley Tisdale ~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ashley Tisdale ~

Ashley Tisdale Fanlarının Yeni Adresi.Tüm Ashley Michelle Tisdaleciler Burada Buluşuyor

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Osmanlı'da iş ilanları

3 posters
YazarMesaj
DelisSh
Moderatör♥
Moderatör♥
DelisSh

Osmanlı'da iş ilanları Empty
MesajKonu: Osmanlı'da iş ilanları   Osmanlı'da iş ilanları Icon_minitimePerş. Haz. 18, 2009 5:32 pm

Osmanlı'da iş ilanları
Çağımızın en büyük sorunudur işsizlik ve iş aramak için ilk yaptığımız şey gazetelerin seri ilan sayfalarına bakmaktır. Hiç düşündünüz mü Osmanlı’da ilk iş ilanları nasıl verilirdi?

KUL KAYNAKLARI
• Konusunda ihtisas sahibi en az iki yıl deneyimli tecrübeli devşirmeciler aranmaktadır.

• Kumpanyamıza kadın kılığına girecek çengilere ihtiyaç vardır. İlgilenenlere önemle duyurulur.

• Fantezileri arasında mürekkep yalamak olan mürebbiyeler aranmaktadır.

• Sadrazamın soluna yumurtacı başı aranmaktadır.

• Yeniçeri ocağına yeni bir çeri aranmaktadır. Müracaat içeri.

• Padişah kimi gözetliyor adlı yarışmaya katılacak cariye adayları aranmaktadır. Müracaat Harem Daire Başkanlığı.

• Saray-ı hümayun kulla ilişkiler bölümünde çalışacak efendimizin gözü kulağı olacak kulla ilşkicibaşı aranmaktadır.

• Padişah efendimize acil macuncubaşı aranmaktadır.

• Vaka-i vakvakiye olayını bastıracak KAZaskerler aranıyor.

• Dördüncü cariye aranıyor.

• Hudutta bulunan derelere, konuya vakıf icabında kendi kararlarını verecek kefere kılıcından korkmayan derebeyleri alınacaktır.

• Mehter marşını adam gibi düzenleyecek ritmi düzgün düzenleyemezse kellesini teminat olarak gösterecek mehterenbaşı aranıyor.

• Atım ve silahım mevcut delikanlı bir sipahiyim. Boyu boyuma huyu huyuma uygun bir avrat arıyorum "At avrat silahı" tamamlayıp daha okeye döneceğim

• Börtü Böcek-i Hayvanat bahçesine aslan terbiyecisi aranıyor. Müracaat Aziz Yıldırım Hazretleri.

ZAYİ
• Bizans keferesinden aldığım ganimeti kaybettim. Üzerinde padişah efendimizin hükmü bulunmamaktadır.

KINAMA
• Hakkımızda Katerina’yı götürdü dedikodusunu çıkaranları esefle kınıyorum.

İLİŞKİ KESME
• İşyerimizde huzursuzluk çıkaran Karagöz ve Hacivat adlı mukallitlerin bizimle ilişkisi kesilmiştir. (Selimiye İnşaat)

REKLAMALAR
• Diş mütehassıslarının tavsiyesi Zipana misvak hem macun hem fırça hem de kürdan üç etkil yeni formülü ile padişah efendimizin tüm kullarına.

• Üfürükte bahar kampanyası. Papaz büyüsü yaptırana koca bağlama bedava.

• Ulaksel hizmetinizde tüm ulaklarınız Selahattin adlı ulağımızla bir haftada teslim.

• Kösem Sultan Ağdası. Cillop gibi bacaklarınızla kumanızı çatlatın.

• Bu kıspet her babayiğide kısmet olmaz. Kırkpınar kıspetleri.

• İmaj hiçbir şeydir kımız her şey. Kımız bu kapağın altında Enfes Pilsen.

• Kuş uçmuyor kervan geçmiyor diyorsanız bu padişah macununu denememişsinizdir. Padişah macunu tüm nalburiyelerede.

VERİLMİŞ SADAKAM VARMIŞ SİGORTASI
• Molla Hüsrev’den aldığım cariyem bozuk çıkmıştır. İade etmiş bulunmaktayım. Allahtan sigortası vardı.(Verilmiş Sadakam Varmış Sigortası) ablasını verdim kardeşini aldım.

• Sizin için umreden getirdiğim kutsal toprak sabunu. Ümre Şakir.
Ece ~
Ashleyci Admin Ece♥
Ashleyci Admin Ece♥
Ece ~

MesajKonu: Geri: Osmanlı'da iş ilanları   Osmanlı'da iş ilanları Icon_minitimePerş. Haz. 18, 2009 5:33 pm

SağoL cnm..
*+sümosh+*
Moderatör♥
Moderatör♥
*+sümosh+*

MesajKonu: Geri: Osmanlı'da iş ilanları   Osmanlı'da iş ilanları Icon_minitimeCuma Haz. 19, 2009 6:10 pm

Ece ~ demiş ki:
SağoL cnm..
http://www.vashleyfanclub.eniyiforum.net/

Osmanlı'da iş ilanları
1 sayfadaki 1 sayfası